2015 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası elemeleri
2015 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası Elemeleri 2015 yılında Yunanistan'da düzenlenen 2015 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonasında mücadele edecek 7 Takımı belirlemek amacıyla 2 tur üzerinden yapılan elemelerdir.[1][2]
1. Eleme Turu
13 grupta 13 ülkenin ev sahipliğinde tek maç üzerinden oynanan grup mücadelelerinde 52 takım mücadele eder ve gruplarını ilk 2'de tamamlayan ülkelerle en iyi 3., Elite tura geçmeye hak kazandı.
Takım | Puan | Sıra |
---|---|---|
İspanya | 14.833 | 1 |
|
|
Grup 1
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İngiltere | 3 | 3 | 0 | 0 | 15 | 2 | +13 | 9 | Elit tura |
2 | Belçika | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 6 | +3 | 6 | |
3 | Belarus | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 8 | -4 | 1 | |
4 | Lüksemburg (H) | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 14 | -12 | 1 |
(H) Ev sahibi.
İngiltere v Belarus
10 Ekim 2014 16.30 |
İngiltere | 3-0 | Belarus |
---|---|---|
Loftus-Cheek 30' Roberts 53' Fewster 66' (pen.) | Rapor |
Belçika v Lüksemburg
10 Ekim 2014 19.00 |
Belçika | 4-0 | Lüksemburg |
---|---|---|
Oulare 40' Schrijvers 45+1', 58' (pen.) Kawaya 83' | Rapor |
Lüksemburg v İngiltere
12 Ekim 2014 15.00 |
Lüksemburg | 0-8 | İngiltere |
---|---|---|
Rapor | Loftus-Cheek 7', 50' Colkett 13' Barker 21' (pen.), 44' Roberts 24' (pen.), 90+3' Fewster 88' |
Stade rue Henri Dunant, Beggen Hakem: Michael Tykgaard |
Belçika v Belarus
12 Ekim 2014 16.30 |
Belçika | 3-2 | Belarus |
---|---|---|
Kawaya 77' Cools 88' Vandeputte 90+3' (pen.) | Rapor | Yarotsky 17' Klimovich 26' |
İngiltere v Belçika
15 Ekim 2014 19.00 |
İngiltere | 4-2 | Belçika |
---|---|---|
Roberts 9' Fewster 31', 85' Barker 81' | Rapor | Cools 16' Oulare 65' |
Stade rue Henri Dunant, Beggen Hakem: Kristo Tohver |
Belarus v Lüksemburg
15 Ekim 2014 19.00 |
Belarus | 2-2 | Lüksemburg |
---|---|---|
Klimovich 63' Yarotsky 86' | Rapor | Da Silva 49' Ewert 90+4' |
Grup 2
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Avusturya | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 1 | +6 | 9 | Elit tura |
2 | Almanya | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 5 | +5 | 6 | |
3 | Letonya (H) | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 4 | -1 | 3 | |
4 | Kazakistan | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 10 | -10 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Almanya v Kazakistan
9 Ekim 2014 12.00 |
Almanya | 6-0 | Kazakistan |
---|---|---|
Pflücke 6' Werner 59', 61' (pen.), 90+3' Tah 88' Cueto 89' | Rapor |
Kazakistan v Letonya
14 Ekim 2014 15.00 |
Kazakistan | 0-3 | Letonya |
---|---|---|
Rapor | Dobrecovs 28' Dubrovskis 90+1' Černomordijs 90+3' |
Grup 3
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hırvatistan (H) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 1 | +4 | 7 | Elit tura |
2 | Türkiye | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 3 | +4 | 5 | |
3 | Estonya | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | +2 | 4 | |
4 | İzlanda | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 14 | -10 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Türkiye v İzlanda
7 Ekim 2014 14.00 |
Türkiye | 7-3 | İzlanda |
---|---|---|
Ünal 27', 32', 48', 68' Öztürk 42' Okutan 81' Çağlayan 90+2' | Rapor | Al. Guðmundsson 17' Friðjónsson 39' Sigurðarson 90' |
Stadion Hrvatski vitezovi, Dugopolje Hakem: Benoît Millot |
İzlanda v Hırvatistan
9 Ekim 2014 16.00 |
İzlanda | 1-4 | Hırvatistan |
---|---|---|
Róbertsson 62' | Rapor | Ćaleta-Car 49' Šunjić 51' Benković 82' Džalto 84' |
Stadion Hrvatski vitezovi, Dugopolje Hakem: Paweł Raczkowski |
Estonya v İzlanda
12 Ekim 2014 16.00 |
Estonya | 3-0 | İzlanda |
---|---|---|
Liivak 12' Riiberg 50' Sappinen 70' | Rapor |
Stadion Hrvatski vitezovi, Dugopolje Hakem: Vitali Meshkov |
Grup 4
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovakya | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 9 | Elit tura |
2 | Azerbaycan | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 7 | -2 | 4 | |
3 | Macaristan (H) | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 5 | -3 | 2 | |
4 | Slovenya | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 6 | -2 | 1 |
(H) Ev sahibi.
Slovakya v Slovenya
10 Kasım 2014 13.00 |
Slovakya | 2-1 | Slovenya |
---|---|---|
Vestenický 41', 65' (pen.) | Rapor | Ožbolt 58' |
Slovakya v Azerbaycan
12 Kasım 2014 13.00 |
Slovakya | 4-1 | Azerbaycan |
---|---|---|
Lesniak 41' Hromada 52' (pen.) Vestenický 68' Káčer 86' | Rapor | Nasirov 50' (pen.) |
Macaristan v Slovakya
15 Kasım 2014 13.00 |
Macaristan | 0-3 | Slovakya |
---|---|---|
Rapor | Polievka 48' Bénes 66' Špalek 72' |
Azerbaycan v Slovenya
15 Kasım 2014 13.00 |
Azerbaycan | 3-2 | Slovenya |
---|---|---|
Agaragimov 23' (pen.) Suleymanov 35' Madatov 42' | Rapor | Ožbolt 48', 77' (pen.) |
Grup 5
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 3 | 3 | 0 | 0 | 15 | 2 | +13 | 9 | Elit tura |
2 | Çekya | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 6 | |
3 | Kuzey İrlanda (H) | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 7 | -2 | 3 | |
4 | Faroe Adaları | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 12 | -12 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Çekya v Kuzey İrlanda
9 Ekim 2014 15.00 |
Çekya | 2-0 | Kuzey İrlanda |
---|---|---|
Černý 20' Batka 44' | Rapor |
Rusya v Faroe Adaları
9 Ekim 2014 20.00 |
Rusya | 7-0 | Faroe Adaları |
---|---|---|
S. Makarov 9' Sheydayev 29', 85' Chernov 30' Guliev 33' Golovin 38' Zuyev 88' | Rapor |
Shamrock Park, Portadown Hakem: Dimitar Meckarovski |
Rusya v Kuzey İrlanda
11 Ekim 2014 15.00 |
Rusya | 5-2 | Kuzey İrlanda |
---|---|---|
Sheydayev 31' (pen.), 38' Guliyev 52' Bezdenezhnykh 60' Maksimenko 72' | Rapor | Thompson 66' (pen.) Tracey 90' |
Stangmore Park, Dungannon Hakem: Chris Reisch |
Faroe Adaları v Çekya
11 Ekim 2014 15.00 |
Faroe Adaları | 0-2 | Çekya |
---|---|---|
Rapor | Januška 16' Buchvaldek 50' |
Shamrock Park, Portadown Hakem: Dimitar Meckarovski |
Kuzey İrlanda v Faroe Adaları
14 Ekim 2014 15.00 |
Kuzey İrlanda | 3-0 | Faroe Adaları |
---|---|---|
Newberry 22' Ives 82' McDonagh 90+2' (pen.) | Rapor |
Grup 6
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İsviçre | 3 | 2 | 1 | 0 | 16 | 2 | +14 | 7 | Elit tura |
2 | İrlanda (H) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 7 | |
3 | Malta | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 9 | -5 | 3 | |
4 | Cebelitarık | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 15 | -13 | 0 |
(H) Ev sahibi.
İsviçre v Cebelitarık
13 Kasım 2014 16.00 |
İsviçre | 8-0 | Cebelitarık |
---|---|---|
Dominguez 32' Oberlin 39', 45', 56' Turkes 41', 45+3' Zakaria 58' Joao De Oliveira 65' | Rapor |
Ferrycarrig Park, Wexford Hakem: Sergei Tsinkevich |
İrlanda v Cebelitarık
15 Kasım 2014 16.00 |
İrlanda | 4-1 | Cebelitarık |
---|---|---|
Grego-Cox 3' Stokes 32', 68' Jolley 43' (kk) | Rapor | Consigliero 37' |
Ferrycarrig Park, Wexford Hakem: Fran Jović |
Malta v İsviçre
15 Kasım 2014 16.00 |
Malta | 1-7 | İsviçre |
---|---|---|
Guillaumier 8' | Rapor | Hunziker 27', 33', 63', 76', 77' Pagliuca 58' Elvedi 71' |
Cebelitarık v Malta
18 Kasım 2014 15.00 |
Cebelitarık | 1-3 | Malta |
---|---|---|
J. Coombes 52' (pen.) | Rapor | Friggieri 43' Degabriele 59' Guillaumier 86' |
Graun Park, Tramore Hakem: Fran Jović |
Grup 7
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portekiz (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 3 | +5 | 9 | Elit tura |
2 | Danimarka | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 2 | +4 | 6 | |
3 | Galler | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 7 | -4 | 3 | |
4 | Arnavutluk | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 | -5 | 0 |
(H) Ev sahibi.
12 Kasım 2014 12.00 |
Danimarka | 1-0 | Arnavutluk |
---|---|---|
Corlu 57' | Rapor |
Estádio Fernando Cabrita, Lagos Hakem: Bastian Dankert |
Portekiz v Galler
12 Kasım 2014 16.00 |
Portekiz | 2-1 | Galler |
---|---|---|
Pereira 29' Dias 76' | Rapor | Wilson 62' |
Estádio da Nora, Ferreiras Hakem: Sergey Lapochkin |
Danimarka v Galler
14 Kasım 2014 12.00 |
Danimarka | 4-0 | Galler |
---|---|---|
Hansen 16' Gartenmann 27' Pohl 29' Ingvartsen 76' (pen.) | Rapor |
14 Kasım 2014 16.00 |
Arnavutluk | 1-4 | Portekiz |
---|---|---|
Morina 62' | Rapor | Cabral 5' Sanches 10' Pereira 15' Guedes 42' |
Municipal Stadium Bela Vista, Parchal Hakem: Sergey Lapochkin |
17 Kasım 2014 16.00 |
Portekiz | 2-1 | Danimarka |
---|---|---|
Gonçalo Guedes 45' Diogo Silva 69' | Rapor | Corlu 53' |
Estádio da Nora, Ferreiras Hakem: Bastian Dankert |
Galler v Arnavutluk
17 Kasım 2014 16.00 |
Galler | 2-1 | Arnavutluk |
---|---|---|
G. Thomas 24' J. Thomas 60' | Rapor | Morina 74' |
Municipal Stadium Bela Vista, Parchal Hakem: Roy Reinshreiber |
Grup 8
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ukrayna | 3 | 2 | 1 | 0 | 12 | 3 | +9 | 7 | Elit tura |
2 | İsveç | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 7 | |
3 | İsrail (H) | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 7 | -5 | 3 | |
4 | Bulgaristan | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 12 | -9 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Ukrayna v İsveç
12 Kasım 2014 16.00 |
Ukrayna | 2-2 | İsveç |
---|---|---|
Boryachuk 62' Zubkov 67' | Rapor | Berisha 30' (pen.) Ssewankambo 31' |
National Team Complex, Shefayim Hakem: Anthony Taylor |
İsrail v Bulgaristan
12 Kasım 2014 16.00 |
İsrail | 2-1 | Bulgaristan |
---|---|---|
Inebrum 36' Hozez 80' | Rapor | Lyubomirov 30' |
İsveç v İsrail
14 Kasım 2014 12.00 |
İsveç | 1-0 | İsrail |
---|---|---|
Nordin 90+3' | Rapor |
Ukrayna v Bulgaristan
14 Kasım 2014 14.00 |
Ukrayna | 5-1 | Bulgaristan |
---|---|---|
Luchkevych 42' Kovalenko 46', 75' Zubkov 77' Boryachuk 87' | Rapor | Despodov 36' |
İsrail v Ukrayna
17 Kasım 2014 16.00 |
İsrail | 0-5 | Ukrayna |
---|---|---|
Rapor | Besyedin 18' Arendaruk 27' Kovalenko 58' Boryachuk 66' Zubkov 82' |
Bulgaristan v İsveç
17 Kasım 2014 16.00 |
Bulgaristan | 1-5 | İsveç |
---|---|---|
Despodov 67' | Rapor | J. Andersson 26' Strandberg 61', 79' Suljic 76' Rakip 90' |
Grup 9
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İtalya | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 1 | +11 | 9 | Elit tura |
2 | Sırbistan (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6 | |
3 | Ermenistan | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 4 | -2 | 3 | |
4 | San Marino | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 12 | -12 | 0 |
(H) Ev sahibi.
12 Ekim 2014 14.30 |
İtalya | 6-0 | San Marino |
---|---|---|
Panico 17' Bonazzoli 38', 75', 90+1' Di Molfetta 45+1' Calabresi 82' | Rapor |
San Marino v Ermenistan
15 Ekim 2014 14.30 |
San Marino | 0-2 | Ermenistan |
---|---|---|
Rapor | Ra. Hakobyan 12' Voskanyan 87' |
Grup 10
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hollanda | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 1 | +11 | 9 | Elit tura |
2 | Polonya (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 3 | +5 | 6 | |
3 | Moldova | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 8 | -5 | 3 | |
4 | Andorra | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 12 | -11 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Hollanda v Andorra
9 Ekim 2014 15.30 |
Hollanda | 7-0 | Andorra |
---|---|---|
Nouri 32', 73' Van de Beek 49', 87' Ould-Chikh 51' Živković 54' Van Bruggen 89' (pen.) | Rapor |
Polonya v Moldova
9 Ekim 2014 15.30 |
Polonya | 4-1 | Moldova |
---|---|---|
Zawada 6' Kapustka 41' Popovici 49' (kk) Tomasiewicz 81' (pen.) | Rapor | Bejan 86' |
CSiRT Tuchola stadium, Tuchola Hakem: Ognjen Valjić |
Hollanda v Moldova
11 Ekim 2014 11.00 |
Hollanda | 3-0 | Moldova |
---|---|---|
Van Bruggen 66' Nieuwkoop 78' Van Amersfoort 80' | Rapor |
Moldova v Andorra
14 Ekim 2014 15.30 |
Moldova | 2-1 | Andorra |
---|---|---|
Cobeț 28' V. Macrițchii 80' (pen.) | Rapor | Aa. Sanchez 13' |
CSiRT Tuchola Stadium, Tuchola Hakem: Ognjen Valjić |
Grup 11
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Karadağ | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 3 | +6 | 9 | Elit tura |
2 | Gürcistan (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 | |
3 | Kıbrıs Cumhuriyeti | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 9 | -4 | 3 | |
4 | Romanya | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 5 | -4 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Romanya v Karadağ
10 Ekim 2014 12.00 |
Romanya | 0-1 | Karadağ |
---|---|---|
Rapor | Vujnović 83' |
Kıbrıs Cumhuriyeti v Gürcistan
10 Ekim 2014 14.00 |
Kıbrıs Cumhuriyeti | 1-3 | Gürcistan |
---|---|---|
Katsiati 72' | Rapor | Kiteishvili 19' Mokhevishvili Chikviladze 67' Zarandia 83' (pen.) |
Gürcistan v Romanya
13 Ekim 2014 14.00 |
Gürcistan | 3-1 | Romanya |
---|---|---|
Kiteishvili 9', 13' Malania 48' | Rapor | Pușcaș 1' |
Karadağ v Kıbrıs Cumhuriyeti
13 Ekim 2014 14.00 |
Karadağ | 6-3 | Kıbrıs Cumhuriyeti |
---|---|---|
Vujnović 27' O. Šarkić 39' Rudović 56', 77' Cmiljanić 84' Milošević 90+3' | Rapor | P. Christodoulou 18' Charalambous 48' G. Christodoulou 90+3' |
Grup 12
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fransa | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 1 | +7 | 7 | Elit tura |
2 | Bosna-Hersek | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 1 | +5 | 5 | |
3 | Makedonya (H) | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 4 | +3 | 4 | |
4 | Lihtenştayn | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 16 | -15 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Bosna-Hersek v Lihtenştayn
8 Ekim 2014 15.00 |
Bosna-Hersek | 5-0 | Lihtenştayn |
---|---|---|
Burović 5', 10' Mihojević 7' Juričić 19', 55' | Rapor |
Fransa v Kuzey Makedonya
8 Ekim 2014 15.00 |
Fransa | 2-1 | Kuzey Makedonya |
---|---|---|
Maupay 19' Dembélé 41' | Rapor | Sulejmanov 71' (pen.) |
Bosna-Hersek v Kuzey Makedonya
10 Ekim 2014 15.00 |
Bosna-Hersek | 1-1 | Kuzey Makedonya |
---|---|---|
Radovac 41' | Rapor | Krezić 33' |
Lihtenştayn v Fransa
10 Ekim 2014 15.00 |
Lihtenştayn | 0-6 | Fransa |
---|---|---|
Rapor | N'Nomo 36', 56' Kemen 38' Maupay 48' Dembélé 73' Góppel 90+2' (kk) |
Kuzey Makedonya v Lihtenştayn
13 Ekim 2014 15.00 |
Kuzey Makedonya | 5-1 | Lihtenştayn |
---|---|---|
Kochoski 36' Babunski 51' (pen.), 52', 82' Petkovski 90+3' | Rapor | Hofer 20' |
Grup 13
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Norveç | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 1 | +2 | 5 | Elit tura |
2 | Litvanya (H) | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | +1 | 4 | |
3 | İskoçya | 3 | 0 | 3 | 0 | 3 | 3 | 0 | 3 | |
4 | Finlandiya | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 5 | -3 | 2 |
(H) Ev sahibi.
İskoçya v Finlandiya
7 Ekim 2014 14.00 |
İskoçya | 2-2 | Finlandiya |
---|---|---|
McMullan 33' Henderson 61' (pen.) | Rapor | Lassas 76' Savolainen 90+1' |
Norveç v Litvanya
7 Ekim 2014 17.00 |
Norveç | 2-0 | Litvanya |
---|---|---|
Sørmo 5' Espejord 58' | Rapor |
Norveç v Finlandiya
9 Ekim 2014 14.00 |
Norveç | 0-0 | Finlandiya |
---|---|---|
Rapor |
Litvanya v İskoçya
9 Ekim 2014 17.00 |
Litvanya | 0-0 | İskoçya |
---|---|---|
Rapor |
Finlandiya v Litvanya
12 Ekim 2014 14.00 |
Finlandiya | 0-3 | Litvanya |
---|---|---|
Rapor | Šimkus 28' Šėgžda 45' Janonis 89' |
En iyi üçüncüler listesi
Grup üçüncülerinin grup birincisi ve ikincisi ile olan maçları dikkate alınmıştır.
Sıra | Grp | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 13 | İskoçya | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | Elit tura |
2 | 12 | Makedonya | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 | 1 | |
3 | 3 | Estonya | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | -1 | 1 | |
4 | 4 | Macaristan | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 4 | -3 | 1 | |
5 | 1 | Belarus | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 6 | -4 | 0 | |
6 | 2 | Letonya | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | -4 | 0 | |
7 | 9 | Ermenistan | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | -4 | 0 | |
8 | 11 | Kıbrıs Cumhuriyeti | 2 | 0 | 0 | 2 | 4 | 9 | -5 | 0 | |
9 | 5 | Kuzey İrlanda | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 7 | -5 | 0 | |
10 | 7 | Galler | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | -5 | 0 | |
11 | 10 | Moldova | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 | -6 | 0 | |
12 | 8 | İsrail | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | -6 | 0 | |
13 | 6 | Malta | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 8 | -7 | 0 |
Elite Gruplar torbaları
Pot A | Pot B | Pot C | Pot D |
---|---|---|---|
İspanya İngiltere Rusya İtalya Hollanda El Salvador Karadağ | Avusturya Portekiz İsviçre Fransa Ukrayna İsveç İrlanda | Sırbistan Hırvatistan Almanya Polonya Danimarka Belçika Gürcistan | Çekya Bosna-Hersek Türkiye Norveç Litvanya Azerbaycan İskoçya |
Elit Tur
Yunanistan'da oynanacak 2015 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonasına katılacak 7 takımı belirlemek amacıyla eleme turundan gelen 27 takımın direkt elite tura çıkan ile 7 grupta tek maç olarak oynadıkları eleme turudur. Gruplarını lider bitirenler turnuvaya katılmaya hak kazanırlar.
Grup 1
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İspanya | 3 | 3 | 0 | 0 | 13 | 1 | +12 | 9 | Finallere |
2 | Portekiz | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 7 | +2 | 6 | |
3 | Gürcistan (H) | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 8 | -3 | 3 | |
4 | Türkiye | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 13 | -11 | 0 |
(H) Ev sahibi.
29 Mayıs 2015 12.00 |
Portekiz | 6-1 | Türkiye |
---|---|---|
Rodrigues 11' (pen.), 55' (pen.) Henrique 23' Alexandre Silva 33' Jota 61' Flávio Silva 82' | Rapor | Çağlayan 36' |
İspanya v Gürcistan
29 Mayıs 2015 15.00 |
İspanya | 4-1 | Gürcistan |
---|---|---|
Asensio 14' Vallejo 27' Mayoral 79' Pedraza 90+3' | Rapor | Tevzadze 45' |
İspanya v Türkiye
31 Mayıs 2015 12.00 |
İspanya | 5-0 | Türkiye |
---|---|---|
Pedraza 8' Vallejo 43' Mayoral 55', 77' Asensio 73' | Rapor |
Gürcistan v Portekiz
31 Mayıs 2015 15.00 |
Gürcistan | 2-3 | Portekiz |
---|---|---|
Malania 45' Goshteliani 49' | Rapor | Rodrigues 4' (pen.) Flávio Silva 70' Gil Dias 76' |
Portekiz v İspanya
3 Haziran 2015 15.00 |
Portekiz | 0-4 | İspanya |
---|---|---|
Rapor | Caricol 22' Mayoral 28' Asensio 50' Pedraza 80' |
Türkiye v Gürcistan
3 Haziran 2015 15.00 |
Türkiye | 1-2 | Gürcistan |
---|---|---|
Ünder 41' | Rapor | Tevzadze 57' Goshteliani 87' |
Grup 2
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Almanya (H) | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 3 | +7 | 7 | Finallere |
2 | Slovakya | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 3 | +3 | 5 | |
3 | Çekya | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 9 | -8 | 3 | |
4 | İrlanda | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 6 | -2 | 1 |
(H) Ev sahibi.
28 Mart 2015 12.00 |
Almanya | 3-2 | İrlanda |
---|---|---|
Amiri 52' Cueto 82' Föhrenbach 90+2' | Rapor | Hallahan 58' Coustrain 72' |
Hardtwaldstadion, Sandhausen Hakem: Jens Maae |
Slovakya v Çekya
28 Mart 2015 17.00 |
Slovakya | 3-0 | Çekya |
---|---|---|
Kružliak 27' Čmelík 29' Vestenický 55' (pen.) | Rapor |
Hardtwaldstadion, Sandhausen Hakem: Jonathan Lardot |
İrlanda v Slovakya
31 Mart 2015 12.00 |
İrlanda | 2-2 | Slovakya |
---|---|---|
Manning 77' (pen.) Coustrain 90+1' | Rapor | Vavro 12' Čmelík 44' |
Çekya v Almanya
31 Mart 2015 12.00 |
Çekya | 0-6 | Almanya |
---|---|---|
Rapor | Sané 20', 64' Rizzo 27' Christiansen 47' Cueto 67' Amiri 86' (pen.) |
Grup 3
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 3 | 3 | 0 | 0 | 10 | 1 | +9 | 9 | Finallere |
2 | Belçika | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | +1 | 4 | |
3 | Litvanya | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 9 | -6 | 2 | |
4 | İsveç (H) | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6 | -4 | 1 |
(H) Ev sahibi.
İsveç v Litvanya
26 Mart 2015 18.00 |
İsveç | 1-1 | Litvanya |
---|---|---|
Berisha 15' | Rapor | Spietinis 61' |
Rusya v Belçika
26 Mart 2015 19.00 |
Rusya | 1-0 | Belçika |
---|---|---|
Zhemaletdinov 78' | Rapor |
Kopparvallen, Åtvidaberg Hakem: Tamás Bognar |
Rusya v Litvanya
28 Mart 2015 14.00 |
Rusya | 6-0 | Litvanya |
---|---|---|
Zhemaletdinov 37', 50' Sheydayev 47', 56' Bezdenezhnykh 64' Golovin 69' | Rapor |
Belçika v İsveç
28 Mart 2015 14.00 |
Belçika | 2-0 | İsveç |
---|---|---|
J. Andersson 34' (kk) Weymans 86' | Rapor |
Kopparvallen, Åtvidaberg Hakem: Stavros Tritsonis |
İsveç v Rusya
31 Mart 2015 17.00 |
İsveç | 1-3 | Rusya |
---|---|---|
Berisha 29' | Rapor | Gasilin 16' Sheydayev 22' (pen.), 31' |
Litvanya v Belçika
31 Mart 2015 17.00 |
Litvanya | 2-2 | Belçika |
---|---|---|
Dombrauskis 30' Romanovskij 90+2' (pen.) | Rapor | Rosenthal 16' Vrijsen 75' |
Kopparvallen, Åtvidaberg Hakem: Tiago Bruno Lopes Martins |
Grup 4
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hollanda (H) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 | 7 | Finallere |
2 | Sırbistan | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 4 | +3 | 6 | |
3 | Norveç | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 5 | -1 | 4 | |
4 | İsviçre | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 8 | -7 | 0 |
(H) Ev sahibi.
İsviçre v Norveç
26 Mart 2015 16.00 |
İsviçre | 0-1 | Norveç |
---|---|---|
Rapor | Utvik 50' |
Hollanda v Sırbistan
26 Mart 2015 19.00 |
Hollanda | 1-0 | Sırbistan |
---|---|---|
Van Amersfoort 35' | Rapor |
Sportpark de Bosk, Harkema Hakem: Steven McLean |
Sırbistan v İsviçre
28 Mart 2015 14.00 |
Sırbistan | 3-1 | İsviçre |
---|---|---|
Šaponjić 12', 77' Živković 29' (pen.) | Rapor | Turkes 86' |
Sportpark de Bosk, Harkema Hakem: Mitja Žganec |
İsviçre v Hollanda
31 Mart 2015 19.00 |
İsviçre | 0-4 | Hollanda |
---|---|---|
Rapor | Riedewald 21' Nouri 41', 82' Van Amersfoort 73' |
Sportpark de Bosk, Harkema Hakem: Steven McLean |
Norveç v Sırbistan
31 Mart 2015 19.00 |
Norveç | 2-4 | Sırbistan |
---|---|---|
Espejord 8' (pen.) Thorsby 45+1' | Rapor | Jović 50', 89' Radonjić 78' Šaponjić 83' |
Grup 5
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ukrayna | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | +4 | 7 | Finallere |
2 | Karadağ | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 6 | |
3 | Bosna-Hersek (H) | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | +1 | 4 | |
4 | Polonya | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 8 | -5 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Polonya v Ukrayna
16 Mayıs 2015 17.00 |
Polonya | 2-4 | Ukrayna |
---|---|---|
Zawada 79' Łukowski 83' | Rapor | Vachiberadze 16' (pen.), 66' (pen.) Arendaruk 41' Lukyanchuk 77' |
Grup 6
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Avusturya (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 3 | +2 | 6 | Finallere |
2 | İskoçya | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | +1 | 5 | |
3 | İtalya | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 4 | -1 | 2 | |
4 | Hırvatistan | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 5 | -2 | 2 |
(H) Ev sahibi.
26 Mart 2015 11.00 |
İtalya | 2-2 | Hırvatistan |
---|---|---|
Cerri 28' Bonazzoli 76' | Rapor | Roguljić 10', 37' |
Stadion Lindabrunn, Enzesfeld-Lindabrunn Hakem: Juan Martínez Munuera |
Avusturya v İskoçya
26 Mart 2015 19.00 |
Avusturya | 1-2 | İskoçya |
---|---|---|
Kvasina 85' | Rapor | Henderson 54', 79' (pen.) |
İtalya v İskoçya
28 Mart 2015 11.00 |
İtalya | 0-0 | İskoçya |
---|---|---|
Rapor |
Stadion Lindabrunn, Enzesfeld-Lindabrunn Hakem: Georgi Kabakov |
28 Mart 2015 14.30 |
Hırvatistan | 0-2 | Avusturya |
---|---|---|
Rapor | Ripic 31' (pen.) Honsak 34' |
Stadion Wiener Neustadt, Wiener-Neustadt Hakem: Mikhail Vilkov |
31 Mart 2015 13.00 |
Avusturya | 2-1 | İtalya |
---|---|---|
Kvasina 53' Horvath 79' | Rapor | Capradossi 50' |
Stadion Wiener Neustadt, Wiener-Neustadt Hakem: Juan Martínez Munuera |
İskoçya v Hırvatistan
31 Mart 2015 13.00 |
İskoçya | 1-1 | Hırvatistan |
---|---|---|
McBurnie 65' | Rapor | Bašić 19' |
Stadion Lindabrunn, Enzesfeld-Lindabrunn Hakem: Georgi Kabakov |
Grup 7
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fransa (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 1 | +5 | 9 | Finallere |
2 | İngiltere | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 6 | |
3 | Danimarka | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 5 | 0 | 3 | |
4 | Azerbaycan | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6 | -6 | 0 |
(H) Ev sahibi.
26 Mart 2015 18.00 |
İngiltere | 3-2 | Danimarka |
---|---|---|
Brown 33' Pedersen 45+1' (kk) Smith-Brown 82' | Rapor | Ingvartsen 7' Skov 41' |
28 Mart 2015 17.00 |
Danimarka | 0-2 | Fransa |
---|---|---|
Rapor | Guirassy 42', 65' |
Stade du Hazé, Flers Hakem: Nikolas Dabanović |
31 Mart 2015 19.00 |
Azerbaycan | 0-3 | Danimarka |
---|---|---|
Rapor | Gartenmann 41', 59' Duelund 83' |
Stade du Hazé, Flers Hakem: Adrien Jaccottet |
Gol Kralı
- 10 gol
- 5 gol
- Marko Kvasina
- Patrick Roberts
- Federico Bonazzoli
- Abdelhak Nouri
- Tomáš Vestenický
- Nicolas Hunziker
- 4 gol
- Bradley Fewster
- Lucas Cueto
- Timo Werner
- Nikola Vujnović
- Rifat Zhemaletdinov
- Alen Ožbolt
- Borja Mayoral
- Aldin Turkes
- Enes Ünal
Katılan ülkeler
Kaynakça
- ^ "2014/15 qualifying round draw". UEFA.com. 27 Ocak 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2016.
- ^ "Contenders learn U19 qualifying round fate". UEFA.com. 28 Kasım 2013. 19 Eylül 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2016.
- ^ "Statistics — Qualifying phase — Player statistics — Goals". UEFA.com. 5 Ekim 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Mayıs 2015.
Dış bağlantılar
- Official website at UEFA.com
- Match list[ölü/kırık bağlantı] at rsssf.com